Деякі виробники маркують свою продукцію як: 5-free, 7-free, 11-free тощо.
Це вказує на те, що гель-лак не містить 5, 7, 11.. токсичних речовин, які можуть викликати алергію. Тобто відсутність маркування n-free означає, що продукт токсичний і може викликати алергію? Зовсім, ні.
Перше, що слід врахувати, це - країну-виробника.
Китай ми не розглядаємо, тому що там дуже низькі вимоги щодо non-toxic.
Поговоримо про європейських та американських виробників.
Європейська система сертифікації більш жорстка, ніж американська.
У країнах ЄС діє заборона на вміст у косметичній продукції таких токсичних речовин як:
- формальдегід,
- формальдегідні смоли,
- толуол,
- дибутилфталат,
- камфору,
- ксилол
- етілтосіламід.
На відміну від країн ЄС, в країнах Америки ці речовини дозволено використовувати у виробництві гель-лаків. Тому американські і канадські нейл-бренди, які відмовилися від використання токсичних речовин, вказують це в сертифікаті. Наприклад, гель-лак Gelish (США) виробляється за формулою 7-free, тобто він не містить, перерахованих вище: формальдегіду, формальдегідних смол, толуолу, дибутилфталату, камфори, ксилолу та етілтосіламіда.
У той же час, європейські нейл-бренди не маркують свою продукцію, як 7-free, з тих причин, що ці речовини заборонені в країнах ЄС і, тому, не мають міститися у складі гель-лаків. Маркування 7-free на продукції з ЄС така ж нісенітниця, як, наприклад, напис «без холестерину» на пляшці з водою)
Підсумуємо: якщо купуєте американський гель-лак, то шукайте на ньому маркування мінімум 7-free. Якщо це європейський продукт, то він, апріорі, non-toxic.
Бережіть своє здоров'я та здоров'я своїх клієнтів!
P.S. На скільки безпечні гель-лаки торгових марок, які зареєстровані в Україні, але на етикетці написано: інгредієнти зроблені в США? На це питання ми не маємо відповіді